DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

W dniu 09.10 2013r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zdrowego Żywienia. W związku z tym we wszystkich grupach odbyły się pogadanki na temat zdrowego odżywiania i produktów z nim związanych. Dzieci samodzielnie przygotowały wymyślone przez siebie dania składające się w większości z warzyw i owoców. Były to kolorowe kanapki na razowym chlebie, owocowe koreczki, warzywne stworki. Kulinarne efekty pracy dzieci zostały zaprezentowane komisji w skład której weszły: Pani Dyrektor, szefowa naszej przedszkolnej kuchni oraz zaprzyjaźniona z przedszkolem pani dietetyk.

Po obejrzeniu przez wszystkich przygotowanych smakołyków, każda grypa zaprezentowała program artystyczny, tematycznie związany ze zdrową żywnością. Jury wysoko oceniło zarówno występy dzieci jak i przygotowane przez nie potrawy. W nagrodę każde dziecko otrzymało jabłuszko z kolorową kokardką. Na zakończenie dzieci udały się do sal na konsumpcję przygotowanych pyszności. Wszystko z talerzy szybko zniknęło, gdyż trud włożony w przygotowania zwiększył apetyt dzieci.

Anna Bielawska i Małgorzata Godlewska

 

Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12